Trendy grzejnikowe

by Karol
0 comment

Zima to trudny czas dla utrzymania bezpieczeństwa na drogach, jak i ciepła w domach. Lód, śnieg i wiatr mogą mieć katastrofalne konsekwencje dla Twojego domu – i dla domowego budżetu. Na szczęście istnieją środki ostrożności, które można podjąć, aby uniknąć kosztów i niedogodności związanych ze szkodami spowodowanymi zimą – a nawet pomóc zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Warto o tym pomyśleć już w momencie, kiedy liście zaczną opadać, aby Twój dom był dobrze przygotowany, gdy nadejdzie zimna, surowa pogoda.

Jak zatrzymać ciepło w domu, czyli jak zabezpieczyć dom i przygotować się na zimę?

Gdy temperatura gwałtownie spada i pojawi się śnieg, warto wdrożyć działania, aby zabezpieczyć swój dom.

  • Poddaj swój system grzewczy serwisowaniu. Piece, kotły i kominy powinny być serwisowane przynajmniej raz w roku, aby zapobiec ewentualnym zagrożeniom spowodowanym przez ogień i dym.
  • Sprawdź grzejniki pokojowe. Jeśli meble stoją zbyt blisko grzejnika, blokujesz przenikanie ciepła do pomieszczenia. Odsuń kanapę od grzejnika, a pomieszczenie powinno szybciej się nagrzać. Dodatkowo warto wyczyścić powierzchnię grzejników pokojowych – osiadający kurz nieprzyjemnie pachnie i unosi się w powietrzu, niekorzystnie wpływając na zdrowie.
  • Zadbaj o odpowietrzenie grzejników. Zapowietrzone grzejniki pokojowe często wydają dziwne dźwięki lub nierównomiernie grzeją. Odkręć zawór odpowietrzający, pamiętając o pozostawieniu pod nim miski na wyciekającą wodę. W grzejnikach łazienkowych taki zawór często znajduje się w ich górnej części. 
  • Wymień grzejniki na nowe przed sezonem. Jeśli myślisz o wymianie grzejników na nowe, zaplanuj to odpowiednio wcześniej, aby być przygotowanym na sezon grzewczy. Możesz wybrać z szerokiej oferty dekoracyjnych grzejników łazienkowych, pokojowych czy grzejników kanałowych ze strony artykulygrzewcze.com
  • Zachowuj optymalne temperatury dla poszczególnych pomieszczeń. Przyjmuje się, że powinno się utrzymać średnie temperatury dla komfortu cieplnego wynoszące co najmniej 20℃ dla pokoju i 24℃ dla łazienki.

Trendy grzejnikowe – co będzie modne w 2021 roku?

W obecnych czasach możemy zauważyć tendencję minimalistycznych, nowoczesnych form i połączenia funkcjonalności z estetyką. Coraz więcej osób ceni wysoką jakość i wyznaje zasadę, że „mniej znaczy więcej”, co widać zarówno w trendach aranżacji wnętrz, jak i grzejników pokojowych. Jedną z najpopularniejszych serii pokojowych grzejników na stronie artykulygrzewcze.com są grzejniki „Nova”, które cechują się smukłą i prostą formą, która zachwyca jednak starannością i jakością wykonania. Grzejnik dekoracyjny Nova Flat Bianco MAT doskonale sprawdzi się w modernistycznych wnętrzach skandynawskich czy glamour.

Rozmaitość kształtów, kolorów i zaskakujących rozwiązań czeka na nas przy wyborze grzejników łazienkowych w AG GrzejnikiDesign. Firma zadbała o wszelkie możliwe potrzeby i gusta Klientów, tworząc szeroką gamę urządzeń grzewczych do łazienki zarówno w standardowych, jak i innowacyjnych wersjach. Przykładowo, grzejnik łazienkowy Radox Scala Flat to tradycyjny model drabinkowy, który zapewni świetną wydajność i dopasuje się do każdego wnętrza. Dla osób szukających bardziej efektowych i nieszablonowych wzorów przygotowano kaloryfery artystyczne o formach przyciągających wzrok, np. grzejnik łazienkowy Radox Maze. Niezwykła konstrukcja przypominająca labirynt dodaje niezwykłego uroku pomieszczeniu, jednocześnie spełniając swoją funkcję grzewczą – oto sposób na funkcjonalną dekorację łazienki!  

Oferta AG GrzejnikiDesign obejmuje również cieszące się rosnącą popularnością grzejniki kanałowe. To idealne rozwiązanie szczególnie dla małych, nieustawnych pomieszczeń, w których nie mamy często miejsca na grzejnik na ścianie. Grzejniki kanałowe są wybierane często w miejscach użyteczności publicznej takich, jak hotele czy biura, gdyż stanowią subtelną i dyskretną formę ogrzewania. Ich widocznym elementem jest bowiem elegancka kratka, która jest niemal niezauważalna. Na artykulygrzewcze.com możemy znaleźć grzejniki kanałowe w wersji z wentylatorem, zapewniające wyższą moc cieplną, oraz bez wentylatora.

You may also like

Leave a Comment