Wielkanoc 2022. Jaka zastawa na stół wielkanocny się sprawdzi najlepiej?

by Karol
0 comment

Klasyczna zastawa na stół wielkanocny

Wielkanoc to czas, kiedy możemy cieszyć się rodzinnym spotkaniem i uroczystym śniadaniem. Aby stworzyć niezapomniane wrażenia, warto postawić na klasyczną zastawę na stół wielkanocny. Najlepiej sprawdzi się biała porcelana lub szkliwo, które dodaje elegancji każdemu spotkaniu. W skład zestawu powinny wchodzić talerze, miseczki, szklanki oraz filiżanki do herbaty. Można również dodać do tego serwetki i obrus.

Jeśli chcemy urozmaicić naszą zastawę, możemy wybrać jeden lub kilka elementów o nietypowym kształcie lub kolorze. Na przykład możemy postawić na talerze w kształcie serca lub szklanki w pastelowych odcieniach. Takie detale sprawią, że nasza zastawa będzie prezentować się naprawdę pięknie.

Dekoracje stołu wielkanocnego

Aby uczynić nasze spotkanie jeszcze bardziej uroczystym, warto pomyśleć o dekoracjach stołu. Możemy postawić na tradycyjne ozdoby wielkanocne takie jak baranki, pisanki czy stroiki z gałązek bukszpanu. Dodatkowo możemy udekorować stół świecami i świecznikami oraz kolorowymi serwetkami.

Jeśli chcemy nadać naszemu spotkaniu bardziej nowoczesny charakter, możemy postawić na minimalistyczne dekoracje. Wystarczy kilka prostych elementów takich jak świece, doniczki z roślinami lub ozdobne słoiki. Dzięki temu stół będzie prezentował się schludnie i elegancko.

Dodatki do stołu wielkanocnego

Oprócz samej zastawy i dekoracji warto pomyśleć również o dodatkach do stołu wielkanocnego. Przede wszystkim musimy pamiętać o potrawach – tradycyjnym barszu czerwonym i białym oraz jajku wielkanocnym. Do tego warto dodać sałatki warzywne i owocowe oraz pieczone mięsa i ryby.

Na stole powinny pojawić się również sosy i przekąski takie jak pasztety, sery czy owoce suszone. Oprócz tego warto pomyśleć o napojach – winach, sokach i herbatach. Wszystkie te produkty sprawią, że nasze spotkanie będzie smaczne i udane.

You may also like

Leave a Comment