Wykańczasz mieszkanie? O tym musisz pamiętać!

by Karol
0 comment

Wykończenie pod klucz mieszkania w stanie deweloperskim lub generalny remont starego mieszkania potrafią być nie lada wyzwaniem. Choć może się wydawać, że to już ostatnia prosta, by zamieszkać w swoich wymarzonych czterech ścianach, każda decyzja podjęta na tym etapie będzie rzutować na komfort twojego życia. Dlatego w niektórych sytuacjach konieczna może okazać się ekipa remontowa.

Dbaj o dobre relacje z sąsiadami

Bez względu na to, czy robisz generalny remont samodzielnie, czy zatrudniasz do tego ekipę remontową, zanim zaczniesz prace warto zorientować się, na jakie przeróbki możesz pozwolić sobie w bloku. Często wiele takich rzeczy regulowanych jest przez przepisy spółdzielni, a niektóre zmiany mogą wymagać wcześniejszego zgłoszenia.

Bardzo ważne jest także ostrzeżenie sąsiadów o planowanym remoncie i prowadzenie głośnych prac w porach, w których będą one najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Często wystarczy jedynie rozmowa z mieszkańcami bloku lub wrzucenie do skrzynki informacji wraz z numerem telefonu, gdyby istniała potrzeba kontaktu. Pamiętaj również o tym, by regularnie sprzątać klatkę schodową i części wspólne oraz uczulić na to firmę wykańczającą. To pomoże ci zadbać o dobre stosunki sąsiedzkie, które są kluczowe w każdym bloku.

Jakich prac nie wykonywać samemu?

Rzeczy takie jak malowanie ścian, położenie tapet czy montaż mebli możesz bez problemu wykonać samodzielnie, posiadając odpowiednią wiedzę i umiejętności, jednak są prace, którymi znacznie lepiej zajmie się firma wykańczająca pod klucz. Oszczędzi ci to czasu, nerwów oraz niejednokrotnie również pieniędzy, które są potrzebne na wykonanie poprawek, gdy coś pójdzie nie tak, jak powinno.

Do takich robót z pewnością należy montaż instalacji sanitarnych oraz wszystkie prace hydrauliczne i elektryczne. Tu nawet zwykłe przeniesienie gniazdek czy montaż baterii kranowych mogą nieć za sobą bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Zlecając to zadanie fachowcom nie musisz martwić się o zalanie mieszkania czy problemy z elektryką.

Nieprzyjemnym elementem remontu może być także kładzenie płytek. Zajęcie to wymaga sporej precyzji, a każdy błąd może słono kosztować, zwłaszcza jeśli płytki mają tworzyć konkretny wzór. Podobnie jest w przypadku podłóg drewnianych, które wymagają więcej wprawy niż zwykłe panele – lepiej w takim wypadku zlecić robotę ekipie remontowej. Dodatkowy plus? Pozwoli Ci to ograniczyć straty w materiale.

Zanim zajmiesz się malowaniem ścian pamiętaj również o zagruntowaniu, szpachlowaniu i szlifowaniu ścian oraz sufitów. Zrobienie tego samodzielnie może być dość czasochłonne i wymagać wielu poprawek, a bez poprawnego wygładzenia powierzchni, farba nie będzie trzymała się tak, jak powinna.

You may also like

Leave a Comment