Zalety kominków gazowych. Dlaczego warto zainwestować w kominki gazowe do domu lub mieszkania?

by Karol
0 comment

Montaż kominka w domu lub mieszkaniu od lat cieszy się ogromną popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ efekt palących się płomieni dodaje wnętrzom niesamowitego klimatu oraz ciepłej i przytulnej atmosfery. Instalacja kominka gazowego gwarantuje możliwość oglądania płomieni w kominku bez niepotrzebnego angażowania czasu użytkownika.

Kominek gazowy, a kominek opalany drewnem

Wiele osób coraz częściej rezygnuje z montażu kominka na drewno na poczet kominków gazowych. Co wpływa na takie decyzje? Przede wszystkim kominki opalane drewnem wymagają większego zaangażowania właścicieli zarówno do utrzymania ich w czystości, jak i samego palenia. Każdorazowe ich używanie powoduje gromadzenie się na szybach dużej ilości sadzy i zabrudzeń, których należy regularnie się pozbywać. Ponadto posiadając ten rodzaj kominka, musisz dbać o zapasy drewna, a także pilnować porządku wokół samego kominka. Nie sposób nie wspomnieć o zaostrzających się przepisach antysmogowych, które w każdej chwili mogą zakazać posiadania kominka na drewno. W związku z tym kominki gazowe to doskonała alternatywa kominków opalanych drewnem, którą warto rozważyć już dziś.

Wybierz bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz ponadczasowe piękno naturalnego ognia

Kominki gazowe to doskonały wybór, który niesie za sobą szereg zalet zarówno praktycznych, jak i estetycznych. Na początku warto podkreślić, że kominki gazowe to połączenie niepowtarzalnego piękna naturalnego płomienia oraz komfortu użytkowania. W wysokiej jakości kominkach gazowych trudno jest rozróżnić ogień z palnika gazowego oraz ceramicznej imitacji polan drzewnych od tradycyjnego paleniska na drewno. Jego obsługa jest niezwykle prosta oraz intuicyjna i odbywa się za pomocą pilota. Kominek gazowy nie wiąże się z koniecznością gromadzenia zapasów drewna, czyszczenia samego paleniska, a także usuwania popiołu czy regularnego mycia zabrudzonej szyby, a przede wszystkim mamy gwarancję pełnej kontroli nad emisją ciepła do otoczenia.

Kominki gazowe, czyli ekologiczne rozwiązanie XXI wieku

Przyjazne środowisku kominki gazowe są ekologicznym sprzętem, który nie zanieczyszcza środowiska, ponieważ powstające przy pracy kominka spaliny są czyste i pozbawione szkodliwych gazów czy pyłów generujących zabójczy smog. Jedynym produktem spalania w kominkach gazowych jest dwutlenek węgla oraz para wodna. W związku z tym montaż kominka gazowego to świetne rozwiązanie, gdzie nie musimy się martwić o planowane w Polsce restrykcje dotyczące eliminowania urządzeń opalanych drewnem. Ponadto kominki gazowe mogą być instalowane także w tych miejscach, w których przepisy nie zezwalają na użytkowanie tradycyjnych kominków opalanych drewnem, a więc w budynkach użyteczności publicznej, czyli restauracjach, hotelach, sklepach czy salach bankietowych, a także w sypialniach domów i mieszkań. Instalacja kominka gazowego nie wymaga nawet samego komina, ponieważ wylot spalin oraz dolot powietrza można wykonać systemem „rura w rurze” wyprowadzonym przez ścianę na zewnątrz budynku.

Szeroki wybór modeli dostosowany do indywidualnych potrzeb naszych Klientów

Jako firma OMIKRON KOMINKI od kilkunastu lat działamy na rynku i sukcesywnie poszerzamy ofertę o kolejne rozwiązania. Pełną ofertę znajdą Państwo na stronie www.kominkigazowe.info. Nasz asortyment jest bogaty w różnorodne możliwości, a dzięki doświadczeniu i niezbędnej wiedzy służymy fachową poradą oraz specjalistycznym doradztwem. U nas znajdziesz kominki gazowe frontowe, narożne, panoramiczne, tunelowe, wyspowe oraz piecyki. Każdy z tych rodzajów niesie ze sobą szereg rozwiązań i możliwości, dlatego w zależności od potrzeb i preferencji naszych Klientów chętnie pomożemy w wyborze wymarzonego kominka gazowego. Zainwestuj w kominek gazowy i ciesz się jego funkcjonalnością oraz ponadczasowym wyglądem swojej przestrzeni!

You may also like

Leave a Comment